Повідомлення про кримінальне правопорушення 9 травня у м. Миколаїв

НАРОДНЕ ОПОЛЧЕННЯ МИКОЛАЇВЩИНИ


Начальнику Управлiння
Служби безпеки України
в Миколаївськiй областi
Ляху О.А.

Повідомлення
про кримінальне правопорушення
(За ознаками Статей КК України 111, 113, 171, 255, 4361  )

Даним повідомляю Вам, що 9 травня 2017 року Миколаївською обласною спілкою воїнів-інтернаціоналістів та запасу – територіального відділення Української спілки ветеранів Афганістана  (Код ЄДРПОУ –  13843361), яку очолює громадянин Соловей Юрій Леонідович на Соборній площі м.Миколаєві було проведено акцію, яка була спрямована на дестабілізацію обстановки в місті підчас покладання вінків біля пам’ятника Героям-Ольшанцям.

Колона, яку очолював особисто голова цієї організації  Соловей Юрій Леонідович, йшла під копією прапора 40-ї армії Збройних Сил СРСР, яка була створена  16 грудня 1979 року, і була використана політичним керівництвом СРСР задля окупації Демократичної Республіки Афганістан. 40-а Армія розформована в 1989 році після закінчення агресивної війни в Афганістані. (Додаток 1)

З того, що це військове об’єднання було використано виключно для агресії проти Афганістану, вбачається, що до святкування свята Перемоги в другій світовій війни 40-а армія ЗС СРСР не має жодного стосунку, а використання символіки окупаційної армії та символіки СРСР (червоних прапорів та п’ятикутних радянських зірок (Додаток 2) Миколаївською обласною спілкою воїнів-інтернаціоналістів та запасу – територіальним відділенням Української спілки ветеранів Афганістана є не тільки свідомою провокацією, спрямованою на влаштування безладу підчас святкування Державного свята, а й заходом на ослаблення Держави України. Дані дії мають ознаки кримінальних правопорушень за статтями  113 (Диверсія),  Стаття 436-1. (Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) КК України.

За наявною у нас інформацією, яка отримана із джерел близьких до Солов’я Ю.Л.,  в колоні, «воїнів-афганців» було приблизно 50 чоловік завезених із непризнаної Придністровської Молдавської республіки спеціально для організації безладу та нанесення шкоди здоров’ю та життю громадянам міста та організації інформаційної диверсії.

Аналізуючи події 09 травня 2017 року звертаю Вашу увагу на те, що на даний час наймолодшому воїну-афганцю повинно бути 47 років. Із численних фото та відеоматеріалів вбачається, що значну частину колони воїнів 40-ї армії ЗС СРСР складаю люди значно меншого віку.

Окрім того, було зафіксовано людей, які хизувалися нагородами за бойові заслуги («Георгієвський хрест»), якими маріонеткові режими окупаційних військ нагороджують своїх бойовиків в окупованих Російською федерацією районах.

Фотодокази
таких людей в колоні Миколаївської обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів
та запасу – територіального відділення  Української спілки ветеранів Афганістана

Із Фото №6 вбачається, що в колоні є молоді особи віком до 30-ти років, які «воїнами-інтернаціоналістами» апріорі бути не можуть.

Із Фото №№ 1, 2, 3, 4 вбачається, що серед демонстрантів в колоні «воїнів-афганців»  є особи, які хизуються нагородами, якими нагороджують окупанти за досягнення у Россійсько-Українській війні проти України.

На даний час особи з «Георгієвськими хрестами» як мешканці міста Миколаєва та Миколаївської області не ідентифіковані.

З Фото № 5 вбачається, що це саме нагороди окупантів ( а саме: нагорода так званої «ДНР»).

При цьому демонстранти із колони, яку очолював Соловей Ю.Л. діяли брутально та агресивно.

Так, при намаганні зробити активістами-патріотами демонстрантам зауваження за недопустимість використання радянської символіки, четверо активістів було брутально побиті та отримали травми різного ступеню тяжкості.

А сам Соловей Ю.Л. напав на журналіста Щеглова Артема Андрійовича та побив його, що вбачається  із відео опублікованого на інтернет-ресурсі «Преступности.нет»  (https://news.pn/ru/incidents/181706 та https://www.youtube.com/watch?v=4wG5Xj4S-xA). Хурналіст Щеглов А.А. здійснював свою професійну діяльність щодо освітлення подій 09 травня 2017 року. Дані дії громадянина Солов’я Ю.Л. мають ознаки кримінального правопорушення за ч.2  Ст. 171. (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та Ст 296. (Хуліганство).

На агресивний характер саме учасників демонстрації під приводом громадянина Солов’я Ю.Л., а не з боку активістів-патріотів, вказує той факт, що жоден учасник із колони демонстрантів, так званих «воїнів-афганців», від дій ані активістів, ані від дій представників правоохоронних органів не постраждав.

В бійках приймали також участь люди в уніформі з розпізнавальними знаками ПП «Вымпел-Юг», які знаходилися в лавах зазначеної колони.

За свідченнями постраждалих активістів проти них підчас нападу були застосовані спецзасоби (слезогінні спреї) та тверді предмети  такі як мішечки зі піском та стальні прути завернуті в газету. Це підтверджується і характером ушкоджень, отриманих активістами-патріотами.

За наслідками акції, проведеної Миколаївською обласною спілкою воїнів-інтернаціоналістів та запасу – територіального відділення Української спілки ветеранів Афганістана зразу ж появились публікації на пропагандистських ресурсах Російської федерації та терористичної організації «ДНР».

Миколаївська обласна спілка воїнів-інтернаціоналістів та запасу – територіальне відділення Української спілки ветеранів Афганістана та громадянин Соловей Ю.Л. особисто протягом довгого часу своїми діями вказували на антидержавницький характер своєї діяльності.

Це вбачається з наступного:

 1. В 2014 році члени цієї організації сприяли діяльності проросійської організації «Антимайдан» в м.Миколаїв.
 2. Відмовили патріотично налаштованим воїнам-інтернаціоналістам в прийнятті участі у відновленні техніки та озброєння 79 аеромобільної бригади.
 3. 05.2014 року прийняли участь в сепаратиській ході, почепивши георгієвські (гвардійські) стрічки.
 4. Ходу із георгієвськими (гвардійськими) стрічками члени цієї організації здійснювали і 09.05.2015 року і 05.2016 року.

Не зважаючи на заборону радянської символіки та кримінального переслідування її використання та поширення в офісі Миколаївської обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів та запасу – територіального відділення Української спілки ветеранів Афганістана до цього часу використовується червоний прапор з надписом «За нашу Советскую Родину», який не є бойовим прапором, а акцентує увагу на неповагу з боку організації до дотримання українських законів та до України як держави взагалі.

Окрім того, за наявною інформацією з джерел близьких до громадянина Солов’я Ю.Л., на базі його організації здійснюється підбір, ідеологічна обробка громадян та підготовка бойовиків для дестабілізації обстановки в місті Миколаєві.

За наявною інформацією це відбувається під приводом підготовки спеціалістів для ПП «Вимпел-Юг», яка 09 травня 2017 року і здійснювала напади на патріотів на Соборній площі.

Аналіз наведених фактів у сукупності дає можливість зробити висновок, що громадянином Соловйом Ю.Л. та Миколаївською обласною спілкою воїнів-інтернаціоналістів та запасу – територіального відділення Української спілки ветеранів Афганістана було організовано групу осіб, завданням якої було проведення 09 травня 2017 року інформаційної диверсії на користь країни-окупанта, а саме: Російської федерації та дестабілізувати ситуацію в м. Миколаєві підчас зкопичення громадян міста на Соборній площі.

Задля провокації сутичок дана група осіб використовувала символіку окупаційних військових об’єднань Збройних Сил СРСР, вела себе агресивно нападаючи на патріотично налаштованих активістів, які отримали травми різного ступеню тяжкості (забої, переломи, черепно-мозкові травми, тощо), перешкоджала професійній діяльності журналістів шляхом вчинення хуліганських дій. Організація була підсилена невідомими особами, які не ідентифікуються як мешканці міста Миколаєва та мають бойові  нагороди терористичних угрупувань.

Перелічені дії громадянина Солов’я Ю.Л. та Миколаївської обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів та запасу – територіального відділення Української спілки ветеранів Афганістана мають ознаки кримінальних злочинів передбачених Статтями 111, 113, 171, 255, 296, 436-  КК України.

На підставі викладеного, керуючись Ст. 214 КПК України та Статтями 111, 113, 171, 255, 296, 436-  КК України:

Прошу:

 1. Внести зазначену інформацію до ЄРДР та розпочати досудове слідство.
 2. Протягом 24 годин з моменту отримання цього повідомлення надати мені витяг із ЄРДР.

Додатки:

 1. Скін-шот сторінки Вікіпедії з інформацією про 40-у Армію ЗС СРСР, на одному арк.
 2. Скін-шот відео маршу колони Миколаївської обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів та запасу – територіального відділення Української спілки ветеранів Афганістана 9 травня 2017 року, на одному арк.

З повагою
Голова  ГО «Народне ополчення Миколаївщини»
М.М. Тросіненко

Додаток 1

Додаток 2

Стаття 113. Диверсія

Вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також вчинення з тією самою метою дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій чи епіфітотій, – карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Стаття 171. Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів

 1. Незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю, незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
 1. Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю – караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.
 1. Дії, передбачені частиною другою цієї статті, якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, – караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

 

Стаття 255. Створення злочинної організації

 1. Створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією або участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою організацією, а також організація, керівництво чи сприяння зустрічі (сходці) представників злочинних організацій або організованих груп для розроблення планів і умов спільного вчинення злочинів, матеріального забезпечення злочинної діяльності чи координації дій об’єднань злочинних організацій або організованих груп – караються позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років.
 1. Звільняється від кримінальної відповідальності особа, крім організатора або керівника злочинної організації, за вчинення злочину, передбаченого частиною першою цієї статті, якщо вона добровільно заявила про створення злочинної організації або участь у ній та активно сприяла її розкриттю.

Стаття 258. Терористичний акт

 1. Терористичний акт, тобто застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, які створювали небезпеку для життя чи здоров’я людини або заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших тяжких наслідків, якщо такі дії були вчинені з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення, або з метою впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, об’єднаннями громадян, юридичними особами, або привернення уваги громадськості до певних політичних, релігійних чи інших поглядів винного (терориста), а також погроза вчинення зазначених дій з тією самою метою – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.
 1. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до заподіяння значної майнової шкоди чи інших тяжких наслідків, – караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
 1. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, що призвели до загибелі людини, – караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.

Стаття 2583. Створення терористичної групи чи терористичної організації

 1. Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації – караються позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
 1. Звільняється від кримінальної відповідальності за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, особа, крім організатора і керівника терористичної групи чи терористичної організації, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв’язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, якщо в її діях немає складу іншого злочину.

Стаття 4361. Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів

 1. Виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України, крім випадків, передбачених частинами другою і третьоюстатті 4 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”, – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.
 1. Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Стаття 111. Державна зрада

 1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, – карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
 1. Звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

Частина друга і третя  статті 4 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”

Стаття 4. Заборона використання та пропаганди символіки комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів

 1. Виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України заборонено.
 2. Заборона виготовлення символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму не поширюється на випадки виготовлення такої символіки для її подальшого використання з метою, зазначеною у частині третій цієї статті.
 3. Заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму:

1) на документах державних органів та органів місцевого самоврядування (місцевих органів державної влади і управління), прийнятих чи виданих до 1991 року;

2) на документах, виданих закладами освіти та науки, підприємствами, установами, організаціями до 1991 року;

3) в експозиціях музеїв, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації;

4) у творах мистецтва, створених до набрання чинності цим Законом;

5) у процесі наукової діяльності, в тому числі під час наукових досліджень та поширення їх результатів у не заборонений законодавством України спосіб;

6) на оригіналах бойових знамен;

7) на державних нагородах, ювілейних медалях та інших відзнаках, якими нагороджувались особи до 1991 року та протягом 1991-2015 років у зв’язку з річницями подій періоду Другої світової війни, а також на документах, що посвідчують нагородження ними;

8) на намогильних спорудах, розташованих на території місць поховань, місць почесних поховань;

9) під час викладення або реконструкції (зокрема історичної) історичних подій;

10) у приватних колекціях та приватних архівних зібраннях;

11) як об’єктів антикварної торгівлі.

Заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму (за умови, що це не призводить до пропаганди злочинного характеру комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, злочинного характеру націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму):

1) у посібниках, підручниках та інших матеріалах наукового, освітнього і навчального характеру, які використовуються у навчальному, навчально-виховному і освітньому процесах;

2) у творах мистецтва, створених після набрання чинності цим Законом.