9 травня у Миколаєві

9 травня 2017 року Миколаївською обласною спілкою воїнів-інтернаціоналістів та запасу – територіального відділення Української спілки ветеранів Афганістана  (Код ЄДРПОУ –  13843361), яку очолює Соловей Юрій на Соборній площі м. Миколаїв було проведено акцію, яка була спрямована на дестабілізацію становища в місті під час покладання вінків біля пам’ятника Героям-Ольшанцям.

Колона, яку очолював особисто голова цієї організації  Соловей Юрій Леонідович, йшла під копією прапора 40-ї армії Збройних Сил СРСР, яка була створена 16 грудня 1979 року і була використана політичним керівництвом СРСР задля окупації Демократичної Республіки Афганістан. 40-а Армія розформована в 1989 році після закінчення агресивної війни в Афганістані.

З того, що це військове об’єднання було використано виключно для агресії проти Афганістану, вбачається, що до святкування свята Перемоги в другій світовій війни 40-а армія ЗС СРСР не має жодного стосунку, а використання символіки окупаційної армії та символіки СРСР (червоних прапорів та п’ятикутних радянських зірок),Миколаївською обласною спілкою воїнів-інтернаціоналістів та запасу – територіальним відділенням Української спілки ветеранів Афганістана є не тільки свідомою провокацією, спрямованою на влаштування безладу підчас святкування Державного свята, а й заходом на ослаблення Держави України. Дані дії мають ознаки кримінальних правопорушень.

За наявною у нас інформацією, яка отримана із джерел близьких до Солов’я Ю.Л.,  в колоні, «воїнів-афганців» було приблизно 50 чоловік завезених із непризнаної Придністровської Молдавської республіки спеціально для організації безладу та нанесення шкоди здоров’ю та життю громадянам міста та організації інформаційної диверсії.

Аналізуючи події 9 травня 2017 року, бачимо, що на даний час наймолодшому воїну-афганцю повинно бути 47 років. Із численних фото та відеоматеріалів вбачається, що значну частину колони воїнів 40-ї армії ЗС СРСР складаю люди значно меншого віку.

Окрім того, було зафіксовано людей, які зухвало хизувалися нагородами за бойові заслуги («Георгієвський хрест»), якими маріонеткові режими окупаційних військ нагороджують своїх бойовиків в окупованих Російською федерацією районах.